Clarimania

Powiększ

W dniach 26-28.04.2016 po raz siódmy odbędzie się we Wrocławiu Międzynarodowy Festiwal Klarnetowy Clarimania 2016.

Koncertom, wydarzeniom dla festiwalu najważniejszym, towarzyszyć będą lekcje mistrzowskie, wykłady, prezentacje multimedialne, spotkania z artystami, wystawy instrumentów i akcesoriów muzycznych.

Poranne bloki (godz.9-13) zarezerwowane są tradycyjnie już na cieszące się olbrzymią popularnością otwarte lekcje mistrzowskie. Blok popołudniowy, zaczynający się od lunch-concertu o godz. 12-tej, zawiera recitale, wykłady i prezentacje multimedialne.

Kulminację każdego dnia stanowią wieczorne koncerty galowe, odbywające się w różnych miejscach Wrocławia zawsze o godz. 19-tej.

Festiwal zostanie zainaugurowany na dachu hotelu Monopol wykonaniem Serenady op.44 na instrumenty dęte Antonina Dworzaka w południe 26.04.2016.

Pierwszy dzień festiwalu poświęcony będzie całej rodzinie instrumentów dętych drewnianych, a zwieńczy go wykonanie Symfonii Koncertującej na obój, klarnet, fagot, róg i orkiestrę W.A.Mozarta podczas wieczornego koncertu galowego.

Nowością będzie "Dzień Japoński" (27.04.2016), zaplanowany na fali sukcesu "Dnia Czeskiego" z 2015 roku.

Clarimanię 2016 zamknie występ światowej sławy klarnecisty Paula Meyera, który wystąpi z czołowym polskim kwartetem smyczkowym Meccorre. Zapraszamy!