Transgraniczne Spotkania Muzyczne

Powiększ

Stowarzyszenie Artystyczne Coolturalny Wrocław zaprasza na ostatni w tym roku, wyjątkowy koncert z cyklu Transgraniczne Spotkania Muzyczne. Koncert odbędzie się 29 listopada o godz. 18.00, w Sali Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego. Wstęp na koncert jest wolny! Wystąpi jeden z czołowych wiolonczelistów młodego czeskiego pokolenia – Petr Nouzovsky i Orkiestra Kameralna Inter>CAMERATA pod batuta swojego szefa – Jana Jakuba Bokuna.

Wrocławski koncert zamyka cykl artystycznych prezentacji, realizowanych w ramach projektu Transgraniczne Spotkania Muzyczne, współorganizowanego przez Biuro Festiwalowe Impart 2016, w ramach Europejskiej Stolicy Kultury. Projekt, realizowany wcześniej w Polsce oraz w Czechach, popularyzuje mało znaną muzykę kameralną i orkiestrową przy współudziale wybitnie utalentowanych muzyków młodego pokolenia, pochodzących z krajów sąsiedzkich, zaproszonych do udziału w projekcie w roli, solistów, kameralistów bądź członków orkiestry.

Petr Nouzovský jest jednym z czołowych wiolonczelistów młodego czeskiego pokolenia. Studiował w Pradze, Dreźnie i Madrycie. Wśród jego pedagogów są Boris Pergamenschikov, David Geringas i Mstislav Rostropovich. Jako solista występował na całym świecie – Moskwie , St. Petersburg u, Bolzano, Amsterdamie, Istanbule, Los Angeles i Buenos Aires. Debiut solowy Nouzovskyego odbył sie w 2005 r. na Praskiej Wiośnie. Jego napięty harmonogram koncertowy obejmuje około 150 solowych koncertów rocznie.

Serdecznie zapraszamy!